Činnost mladých hasičů v roce 2019

 

Krajské kolo dorostu  9.6.2019

Tři naše dorostenecké hasičské naděje Natálie Hradilová, Luděk Mlčák, David Sedlář se v neděli zúčastnili krajského kola v soutěži dorostenců.  Reprezentovali nejen svůj sbor, obec, ale i okres Kroměříž. Soutěžili v disciplínách 100m s překážkami, dvojboji a testech z požární ochrany, zdravovědy, historie hasičstva. V kategorii mladší dorostenky obsadila Natálie 4. místo, David se v kategorii mladší dorostenci umístil na 7. místě a Luděk na 9. místě.

 Závodů se zúčastnilo celkem sedm dorosteneckých družstev a 58 jednotlivců.

 
 

O POHÁR OBCE KARLOVICE 8.6.2019

Za ideálního slunečného počasí se v sobotu v dopoledních hodinách uskutečnil 21.ročník soutěže pro mladé hasiče v klasickém požárním útoku podle hry Plamen. V této soutěži byli nejrychlejší mladí hasiči z Roštění, druhé místo získal kolektiv z Kroměříže a třetí místo si vybojovali mladí hasiči z Karlovic. Odměny za předvedené výkony si odnesli všichni účastníci s pocitem příjemně stráveného dopoledne, a nevadilo ani náhlé ochlazení a vítr zvěstující blížící se bouřku.

 

25.5.2019 Břest závod jednotlivců

V sobotu za ideáílního počasí vyrazilo našich 8 mladých hasičů na soutěž jednotlivců do Břestu. Rodičovský doprovod v roli diváků a fanoušku pomohl naším sportovním nadějím k prvnímu místu v kategorii přípravka-Michal Hradil. V kategorii mladší chlapci jsme získali druhé místo zásluhou Jakuba Slezáka a čtvrté místo získal Šimon Kirnig. V kategorii starší dívky získala Natálie Hradilová 3. místo. V kategorii starší žáci soutěžili Luděk Mlčák a David Sedlář, který obsadil první místo s náskokem 0,08 sec. V kategorii mladší dívky soutěžily Nela Sedlářová a Ellen Slezáková.

 

 

12.5.2019 Okresní kolo dorostu

Nedělní ráno bylo pro naše dorostence chladné a deštivé. Po nezbytné prezentaci naší čtveřice Luděk Mlčák, David Kolář, Natálie Hradilová, Anna Tkadlčíková, se počasí umoudřilo a po důkladném vysušení překážek začaly tréninky na první disciplínu jednotlivců 100m s překážkami. Pro naše dorostenecké naděje, soutěžící v nejmladší kategorii to byl první závod mezi jednotlivci na delší trati a většími hadicemi a novými překážkami. Přesto, že možnosti nácviku disciplín 100 m a hasičského dvojboje měli naši závodníci omezené a celou trať si mohli vyzkoušet až před závodem, tak se snažili a vybojovali si postup do krajského kola.  Do hodnocení se započítával i test z požární ochrany, zdravovědy a historie hasičstva. 

 

 

11.5.2019 Okresní kolo hry Plamen

Druhou květnovou sobotu jsme se s družstvem starších žáků doplněných o 4 členy mladších žáků zúčastnili okresního kola hry Plamen na atletickém stadionu v Chropyni. Na cestu nás z domu vyprovázelo sluníčko a modrá obloha. Po cestě jsme se stále více nořili do mlhy. Seznámení se s dráhou, zahájení soutěže a první tréninky probíhaly za padající mlhy. Na první pokusy soutěžících se z mlhy přišlo podívat sluníčko, které provázelo soutěžící po celou dobu soutěžení. Při závěrečném vyhodnocení se přihlásil o slovo drobný deštík, který malým závodníkům připomněl, že jsou skvělí hasiči a k těm voda patří. Naše smíšené družstvo  se se svým hendikepem mezi staršími žáky nehodlalo smířit a naše malé naděje se překonávali v plnění svých úkolů. Umístění v jednotlivých disciplínách 12 místo ve štafetě CTIF, 9 na štafetě 4x60m, 13 na štafetě dvojic, 7 místo v požárním útoku a po započtení podzimního kola za 10 místo v  útoku CTIF a 14 místa ZPV  vyneslo našemu družstvu celkově 11. místo v okrese. Do soutěže bylo zapojeno 17 družstev starších žáků. 

        

 

STŘEDOŠKOLSKÉ MISTROVSTVÍ ČESKÉ RAPUBLIKY V POŽÁRNÍM SPORTU 25.4.2019 PARDUBICE

Na Středoškolské mistrovství České republiky v požárním sportu byli i dva naši členové sboru. Tentokrát reprezentovali své střední školy, které navštěvují. Tereza Válková, soutěžila za Střední zahradnickou školu a její družstvo se umístilo na 14. místě. Martin Pospíšilík spolu se zástupci Arcibiskupského gymnázia Kroměříž hájili barvy této školy pouze v jednotlivcích. Martin přes nezdar na rozdělovači se umístil na 59 místě ze 122 startujících.
 
 
 

O ZLATOU PROUDNICI HANÉ- KYSELOVICE27.4.2019

Jedno družstvo starších žáků doplněné o dvě posily z družstva mladších se v sobotu 27.4.2019 zapojilo do soutěže v Kyselovicích. V soutěží 4x60 m skončilo družstvo na 10. místě, v disciplíně požárních dvojic se již tak nedařilo, ale disciplínu dokončilo na 11. místě. Celkově obsadili naši mladí hasiči 11 místo.  

    

Kontakt

sdhkarlovice

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode