Šest mladých hasičů se zúčastnilo soutěže jednotlivců v uzlovánív obci Roštění.

10. 2. 2024 MASOPUST

Činnost mladých hasičů v roce 2023

14.10.2023 ZAVOD HASIČSKÉ VŠESTRANNOSTI A BRANNOSTI

3.9.2023 KARLOVICKÝ ŽELEZNÝ HASIČ

V neděli soutěžili mladí hasiči v soutěži KARLOVICKÝ ŽELEZNÝ HASIČ 2.ročníku dovednostních a silových disciplín TFA Soutěže se zúčastnili děti ze tří hasičských sborů v 7 věkových kategoriích. Pro soutěžící byla připravena dráha s úkoly, při kterých si mladí hasiči procvičili rychlost, postřeh, šikovnost, obratnost a sílu.Na dráze plnili roztahování a motání hadic, jejich zapojování, přenášení závaží, slalom, prolezení tunelem, imitaci výstupu po schodech a pomoc zraněnému, překonání překážky, zvedání závaží, hammer box, proskakování pneumatikami. V průběhu plnění jednotlivých úkolu jim radou byli nápomocni rozhodčí na stanovištích a mnohdy i doprovázející rodiče.

2.9.2023 KRAJSKÉ KOLO 60M PŘEKÁŽEK ŽÁCI

V Kroměříži uskutečnilo krajské kolo žáků v běho na 60 m překážek. Náš sbor reprezentovala Ellen Slezáková , která se umístila v kategorii mladší žákyně na pěkném 12. místě z 29 soutěžících. Od postupu na republikové kolo ji dělilo 0,65s.

27.8. 2023 HASIČSKÝ BIATLON

1.-3.7.2023 MISTROVSTVÍ ČR V POŽÁRNÍM SPORTU DOROSTU

Pořadatel SH ČMS a město přivítalo družstva dorostu a dorostenek ze 14 krajů a devět desítek soutěžících v soutěži jednotlivců z celé České republiky. V soutěži jednotlivců reprezentovala Zlínský kraj v kategorii starší dorostenky Natálie Hradilová z SDH Karlovice okresu Kroměříž. V soutěži 100 m překážek se umístila na 7. místě časem 19,08 s. V disciplíně běh na 100 m s hasicím přístrojem obsadila 6. místo časem 18,28 s. Po sečtení bodů z obou disciplín obsadila celkově ve své kategorii pěkné 5. místo na MČR.

Krajské kolo dorostu 11.6.2023

Natálie Hradilová se na krajském kole dorostu v kategorii starší dorostenky umístila na 1. místě a postoupila na mistrovství České republiky dorostu v požárním sportu, které se uskuteční  1-3.7.2023 v Domažlicích.

O pohár obce Karlovice 10.6.2023

Družstvo mladších žáků se v domácí soutěži umístilona 2. místě.

Břest 3.6.2023 60m překážek

TFA - Memoriál Františka Adámka Holešov

V neděli 28.5.2023 se konal 1.ročník soutěže v dovednostních disciplínách mladých hasičů.

Mladí závodníci museli na soutěžní dráze zapojit hadici do stroje a roztáhnout ji, proskákat pneumatiky, přenést džberovku, na hamerboxu provést předepsaný počet úderů a smotat hadici.

V kategorii přípravka se Marian Martínek umístil na 6. místě a Aneta Hrdličková na 8. místě. V kategorii mladší chlapci 7-9 let obsadil Michal Martínek 3. místo.

V kategorii 10-12 let obsadil Michal Hradil 4. místo, Adam Řezáč 19. místo a Luboš Zedek 21. místo.

Dětský den u KVZ Kostelec u Hol. 27.5. 2023

Soutěž dorostu okresní kolo - Chropyně 14.5.2023

Soutěže dorostu jednotlivců se zúčastnili tři naši dorostenci. Závodilo se na 100 m překážek a hasičském běhu na 100 m s hasicím přístrojem. V kategorii středního dorostu se Jakub Slezák umístil po kolizi a pádu z kladiny na 6. místě, kdy disciplínu za podpory diváků a závodníků dokončil, ale pro zranění se již druhé disciplíny nezúčastnil. Mezi staršími dorostenci se Luděk Mlčák umístil na 1 místě a mezi staršími dorostenkami získala Natálie Hradilová 1. místo. Oba postoupili do krajského kola, které se uskuteční 11. 6. 2023 v Hulíně.

Soutěž jednotlivců na 60 m překážek

se uskutečnila po soutěži dorostu. Sbor měl v soutěži tři zástupce mladých hasičů. V průběhu soutěže se dostavil drobný déšť, který mnoha závodníkům komplikoval pohyb po překážkách a tartanové dráze. V kategorii mladší chlapci reprezentovali sbor Michal Hradil , který se umístil na 19. místě a Michal Martínek na 21. místě. V kategorii mladší dívky reprezentovala kolektiv mladých hasičů Ellen Slezáková, která se umístila na 4. místě z 26 soutěžících a postoupila do krajského kola, které se uskuteční 2. 9. 2023 v Kroměříži na atletickém stadionu.

Okresní kolo hry Plamen proběhlo v Chropyní 13. 5. 2023.

Počasí soutěži přálo a vydrželo až do vyhlášení výsledků do 16 hodin. Do soutěže bylo zapojeno 10 kolektivů mladších žáků a 7 kolektivů starších žáků. Pro naše závodníky to byl první rok v kategorii mladších žáků. Družstvo se zapojilo do soutěže i v oslabené sestavě o dva členy a tím mělo méně pokusů započítávaných do konečného pořadí. V konečném součtu bodů za jednotlivé disciplíny dosáhlo družstvo na 8 místo v okrese. Touto cestou děkuje vedení sboru za vzornou reprezentaci sboru i obce. Dík patří i rodičům mladých závodníků za celodenní podporu a povzbuzování.

Víkendový pobyt

Ve dnech 5.- 8 . května se mladí hasiči se svými rodiči zúčastnili víkendového pobytu v sokolovně Roštín. Náladové aprílové počasí účastníkům dobrou náladu nekazilo. V průběhu pobytu se mladí hasiči věnovali rozvoji všeobecných dovedností, obratnosti a vytrvalosti. Mladí hasiči hráli hry, závodili v dovednostních a rychlostních disciplínách a účastnili se výletů. Výlet na kolech k penzionu Bunč umožnil poznávat vzdálenější okolí obce Roštín a zastavení se v rekreačním středisku Kamínka. Pěší turistika byla věnována poznávání obce a přilehlého okolí, kdy nás nohy donesly ke kostelu sv. Jakuba, který stojí osamocený uprostřed polí a je obehnaný vysokou zdí. Dozvěděli jsme se o podivné trochu strašidelné historce, která se váže k prostředí kostela a stala se před mnoha lety, když zde stávala vesnice s názvem Jablonná, která je již zaniklá několik staletí. V průběhu pobytu se někteří účastníci vydali na rozhlednu Brdo, 24 m vysokou kamennou věž s krásnými výhledy na okolí. Cestou naši turisté prozkoumali, zbytky Baťovy plánované dálnice. V závěrečný den mladí hasiči zhotovili náramky přátelství pro sebe a rodiče. Vedení sboru děkuje touto cestou rodičům mladých hasičů za pomoc při organizaci této akce.

Kyselovice 22. 4. 2023

Za slunného počasí se mladí hasiči zúčastnili soutěže O zlatou proudnici Hané v Kyselovicích. Pro nové složení mladých hasičů to byla první soutěž v hasičském sportu ve velmi silné konkurenci. V disciplíně požární štafeta dvojic se umístili na 15. místě a ve štafetě 4x60 m si vybojovali 18. místo z 29 soutěžních družstev.

SOUTĚŽ V UZLOVÁNÍ - ROŠTĚNÍ 4.3.2023

Soutěže v uzlování se zúčastnilo 7 členů kolektivu. V soutěži družstev obsadili 4. místo.

V jednotlivcích v kategorie přípravka získal Marian 2. místo a v kategorii mladší žaci získal Daniel 12. místo.

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ A MLÁDEŽE

Mladí hasiči se zapojili  do soutěže požární ochrana očima dětí a mládeže.

V měsíci a březnu probíhal výcvik s nářadím, kdy se mladí hasiči učili zapojovat hadice a nacvičovali štafetu dvojic.

V měsíci únoru byly zahájeny pravidelné schůzky mladých hasičů, které se konaly v hasičské klubovně. Učili jsme se topogtafické značky, orientaci na mapě, hasičské značky, hráli hry. Učili se vázat uzly a připravovali se na soutěž ve vázání uzlů.