MLADÍ HASIČI 2019

Činnost mladých hasičů v roce 2019

Hasičský biatlon 31.8.2019

Za krásného horkého letního počasí se uskutečnil 4. ročník hasičského biatlonu. Mladí hasiči měli soutěž jako součást přípravy na podzimní kolo hra Plamen.

POHÁROVÁ SOUTĚŽ - STARÁ VES 11.8.2019

Smíšené družstvo mladých hasičů se zúčastnilo závodů dvojic a požárního útoku. Po velmi napínavém souboji s družstvem domácích se umístili naši žáci na 2. místě.

Soustředění pro zvýšení výkonnosti v disciplínách hry Plamen - Akci podporuje Zlínský kraj.

Ve dnech 4.7-7.7.2019 bylo uspořádáno soustředění mladých hasičů v hasičském areálu v Horní Lidči. Soustředění se zúčastnilo 11 mladých hasičů. V průběhu třech dní probíhal nácvik základů správného běhu a testování rychlosti na 60 a 100 m. Jeden den byl věnován nácviku překážkové dráhy na 60 a 100 metrů. V průběhu tohoto tréninku se měli mladí hasiči možnost seznámit s Petrou Chovancovou reprezentantkou ČR v požárním sportu, která zde trénuje a je členkou SDH Horní Lideč. Petra ochotně a nezištně přispěla radou a rovněž ukázala jak se překonává domeček pomocí žebříku. Po ukázce upozornila na bezpečnost a možná zranění na této překážce a poté si tuto překážku vyzkoušeli i naši adepti požárního sportu. Na závěr setkání popřála dětem hodně úspěchů do dalších soutěží a dodala, že sport , který si vybraly je jedním z nejvíc náročných, ale i krásný.  Děti poděkovaly za možnost vyzkoušet si disciplínu dospělých hasičů a popřály Petře hodně úspěchů na mistrovství ČR v požárním sportu a v reprezentačním družstvu. Část odpoledne byla věnována turistickému výšlapu na Pulčínské skály a skalní hrad. Další den se trénovala a nacvičovala štafeta CTIF. Proběhly také testy na 60 a100 metrů překážek. Zbytek dopoledne a část odpoledne se zdokonalovalo v překonávání překážek. Část druhého odpoledne patřilo návštěvě hasičské zbrojnice v Horní Lidči. Velitel sboru Miroslav Pinka provedl mladé hasiče i s jejich rodiči celou zbrojnicí s jejím zázemím a školícím střediskem a klubovnou, kterou zdobí slavnostní prapor sboru a řada pohárů ze soutěží. Po absolvování této návštěvy proběhl ve sportovním areálu na tartanovém oválu nácvik štafety dvojic. Odpoledne bylo ukončeno malým závodem hasičské zdatnosti a testem znalostí z požární ochrany, zdravovědy, historie a hasičských značek. Podvečer byl věnován bowlingu, kde si děti vyzkoušely přesnou mušku a posílily si své ruce odhazováním bowlingové koule. Třetí dopolední trénink byl věnován nácviku předávky štafetového kolíku (proudnice ) a testu na 60 a100 m. Na závěr proběhlo za přítomnosti rodičů hodnocení celého soustředění s předáním malých dárků a cen za branný závod.

Krajské kolo dorostu  9.6.2019

Tři naše dorostenecké hasičské naděje Natálie Hradilová, Luděk Mlčák, David Sedlář se v neděli zúčastnili krajského kola v soutěži dorostenců.  Reprezentovali nejen svůj sbor, obec, ale i okres Kroměříž. Soutěžili v disciplínách 100m s překážkami, dvojboji a testech z požární ochrany, zdravovědy, historie hasičstva. V kategorii mladší dorostenky obsadila Natálie 4. místo, David se v kategorii mladší dorostenci umístil na 7. místě a Luděk na 9. místě.

Závodů se zúčastnilo celkem sedm dorosteneckých družstev a 58 jednotlivců.

O POHÁR OBCE KARLOVICE 8.6.2019

Za ideálního slunečného počasí se v sobotu v dopoledních hodinách uskutečnil 21.ročník soutěže pro mladé hasiče v klasickém požárním útoku podle hry Plamen. V této soutěži byli nejrychlejší mladí hasiči z Roštění, druhé místo získal kolektiv z Kroměříže a třetí místo si vybojovali mladí hasiči z Karlovic. Odměny za předvedené výkony si odnesli všichni účastníci s pocitem příjemně stráveného dopoledne, a nevadilo ani náhlé ochlazení a vítr zvěstující blížící se bouřku.

1.6.2019 Soutěžíme a prezentujeme se na Dětském dni

Na Dětském dni jsme prezentovali svou činnost a po ukázkách hasičských disciplín jsme měli závody o zdatného hasiče.

25.5.2019 Břest závod jednotlivců

V sobotu za ideáílního počasí vyrazilo našich 8 mladých hasičů na soutěž jednotlivců do Břestu. Rodičovský doprovod v roli diváků a fanoušku pomohl naším sportovním nadějím k prvnímu místu v kategorii přípravka-Michal Hradil. V kategorii mladší chlapci jsme získali druhé místo zásluhou Jakuba Slezáka a čtvrté místo získal Šimon Kirnig. V kategorii starší dívky získala Natálie Hradilová 3. místo. V kategorii starší žáci soutěžili Luděk Mlčák a David Sedlář, který obsadil první místo s náskokem 0,08 sec. V kategorii mladší dívky soutěžily Nela Sedlářová a Ellen Slezáková.

12.5.2019 Okresní kolo dorostu

Nedělní ráno bylo pro naše dorostence chladné a deštivé. Po nezbytné prezentaci naší čtveřice Luděk Mlčák, David Kolář, Natálie Hradilová, Anna Tkadlčíková, se počasí umoudřilo a po důkladném vysušení překážek začaly tréninky na první disciplínu jednotlivců 100m s překážkami. Pro naše dorostenecké naděje, soutěžící v nejmladší kategorii to byl první závod mezi jednotlivci na delší trati a většími hadicemi a novými překážkami. Přesto, že možnosti nácviku disciplín 100 m a hasičského dvojboje měli naši závodníci omezené a celou trať si mohli vyzkoušet až před závodem, tak se snažili a vybojovali si postup do krajského kola.  Do hodnocení se započítával i test z požární ochrany, zdravovědy a historie hasičstva.

11.5.2019 Okresní kolo hry Plamen

Druhou květnovou sobotu jsme se s družstvem starších žáků doplněných o 4 členy mladších žáků zúčastnili okresního kola hry Plamen na atletickém stadionu v Chropyni. Na cestu nás z domu vyprovázelo sluníčko a modrá obloha. Po cestě jsme se stále více nořili do mlhy. Seznámení se s dráhou, zahájení soutěže a první tréninky probíhaly za padající mlhy. Na první pokusy soutěžících se z mlhy přišlo podívat sluníčko, které provázelo soutěžící po celou dobu soutěžení. Při závěrečném vyhodnocení se přihlásil o slovo drobný deštík, který malým závodníkům připomněl, že jsou skvělí hasiči a k těm voda patří. Naše smíšené družstvo  se se svým hendikepem mezi staršími žáky nehodlalo smířit a naše malé naděje se překonávali v plnění svých úkolů. Umístění v jednotlivých disciplínách 12 místo ve štafetě CTIF, 9 na štafetě 4x60m, 13 na štafetě dvojic, 7 místo v požárním útoku a po započtení podzimního kola za 10 místo v  útoku CTIF a 14 místa ZPV  vyneslo našemu družstvu celkově 11. místo v okrese. Do soutěže bylo zapojeno 17 družstev starších žáků.

STŘEDOŠKOLSKÉ MISTROVSTVÍ ČESKÉ RAPUBLIKY V POŽÁRNÍM SPORTU 25.4.2019 PARDUBICE

Na Středoškolské mistrovství České republiky v požárním sportu byli i dva naši členové sboru. Tentokrát reprezentovali své střední školy, které navštěvují. Tereza Válková, soutěžila za Střední zahradnickou školu a její družstvo se umístilo na 14. místě. Martin Pospíšilík spolu se zástupci Arcibiskupského gymnázia Kroměříž hájili barvy této školy pouze v jednotlivcích. Martin přes nezdar na rozdělovači se umístil na 59 místě ze 122 startujících.

O ZLATOU PROUDNICI HANÉ- KYSELOVICE27.4.2019

Jedno družstvo starších žáků doplněné o dvě posily z družstva mladších se v sobotu 27.4.2019 zapojilo do soutěže v Kyselovicích. V soutěží 4x60 m skončilo družstvo na 10. místě, v disciplíně požárních dvojic se již tak nedařilo, ale disciplínu dokončilo na 11. místě. Celkově obsadili naši mladí hasiči 11 místo.