činnost sboru v roce 2023

7.9.2023 TFA KROMĚŘÍŽ

Martin Pospíšilík zúčastnil soutěže v TFA v Kroměříži podle mezinárodních pravidel. Trať měla 4 úseky, které se museli v časovém limitu začít plnit. První úsek obsahoval roztahování a motání hadic. Ve druhém úseku nasledovalo přenesení kanystrů tunelem, přetažení 80 kg figuríny 30 m, a překonání 3metrové bariéry. Ve třetím úseku se pracovalo s žebříky a vytahováním závaží. Čtvrtý úsek byl výstup na zámeckou věž.

3.9.2023 KARLOVICKÝ ŽELEZNÝ HASIČ PRO MLADÉ HASIČE

Sbor uspořádal soutěž mladých hasičů s názvem Karlovický železný hasič. Soutěže se zúčastnily děti ze tří hasičských sborů v sedmi věkových kategoriich.

2.9. TFA SÚKENICKÁ

soutěž TFA Sůkenická, se konala na stejnojmenné rozhledně u obce Velké Karlovice. Závodníky čekala relativně krátká, ale rychlá trať, která byla zakončená výstupem 132 schodů na vrchol rozhledny.

Soutěže se za sbor zúčastnil Bc. Martin Pospíšilík, který skončil na 11. místě.

27.8.2023 HASIČSKÝ BIATLON

8. ročník hasičského biatlonu se uskutečnil ve spolupráci s KVZ Kostelec u Holešova v prostoru střelnice. KVZ zajistil malorážkový biatlonový sklopný terč a malorážky. SDH Karlovice zajistil vzduchovky a připravil dráhu hasičských dovedností. Každý soutěžící musel zapojit hadice na rozdělovač, roztáhnout hadice, přenést džberovku. Po absolvování části tratě se vydat na střelnici kde jej čekalo 7 pokusů na pět sklopných terčů. Žáci do 10 roků stříleli ze vzduchovky na sklopné terče používané na závodě hasičské brannosti. Po absolvování střelby bylo nutno dokončit hasičkou část disciplíny přenesením džberovky, odpojením a smotáním hadice s jejím uložením do boxu.

22.7.2023 NOHEJBAL TROJIC

20.ročník turnaje v nohejbalu trojic. Do turnaje se zapojilo šest mužstev. Hrálo se systémem každý s každým a turnaj tak nabídl spoustu zajímavých zápasů, i individuálních dovedností. Turnaj vyhrál tým SK Moravan, družstvo Jiřího Čúzy skončilo na 3. místě. Cenu pro nejlepšího hráče si zaslouženě odnesl Dušan Marek. Po celý den panovala výborná atmosféra.

Po 23 letech opět v okresním kole
smíšené družstvo ve složení Martin Pospíšilík, Lubomír Zedek, Dominik Geba, Natálie Hradilová, David Pomajbík, Petr Měrka, Jiří Čúzy, Anna Mlčáková, Luděk Mlčák ml., zúčastnilo okresního kola postupové soutěže v požárním sportu na atletické dráze v Hulíně. Soutěžilo se v disciplínách: štafeta 4 x 100 m s překážkami, běh jednotlivců na 100 m s překážkami a v požárním útoku. Ve štafetě se družstvo umístilo na 2. místě časem 71,93 s, v běhu na 100 m překážek skončilo na 2. místě časem 64,71 s (při součtu časů prvních tří členů družstva). V požárním útoku obsadilo 3. místo časem 30,46 s. V celkovém hodnocení se družstvo umístilo na 2. místě s právem postupu do krajského kola. V soutěži na 100 m s překážkami se mezi jednotlivci umístil Martin Pospíšilík časem 19,87 s na 2. místě.

24 .6. 2023 SETKÁNÍ KOSTELCŮ V KOSTELCI NAD LABEM

čtyři členové SDH Karlovice David Pomajbík, Ladislav Pospíšilík, Martin Pospíšilík a Ivana Konečná s pomocí Františka Měrky a domácího závodníka zúčastnili hasičského pětiboje v Kostelci nad Labem při setkání Kostelců. V disciplíně, která obsahovala silové dovednostní a rychlostní prvky se družstvo umístilo na 5. místě.

10. 6. 2023 ÚTOK NA ČERVENÉHO KOHOUTA

24. ročník netradiční soutěže v Útoku na červeného kohouta.

Ve dvoukolové soutěži se domácí družstva umístila následovně: 1. místo si překvapivě vybojovalo družstvo žen, na druhém místě skončili starší páni a třetí příčku obsadilo družstvo mužů doplněné dvěma ženami.

27. 5. 2023 PREZENTACE SBORU NA DĚTSKÉM DNU KVZ KOSTELEC U HOLEŠOVA

1. 5. 2023 OKRSKOVÉ KOLO V POŽÁRNÍM SPORTU
                                           1. MÍSTO

22.4.2023TFA ŽERANOVICE

11. 3. 2023 DRUŽEBNÍ NÁVŠTĚVA V PODVYSOKÉ

V sobotu 11. 3. 2023 navštívili naši zástupci hasiče v Podvysoké na valné hromadě. Náš sbor předal dvěma slovenským kolegům medaili za mezinárodní spolopráci 3. stupně a veliteli sboru předal čestné uznání OSH Kroměříž.

zleva velitel DHZ , starosta DHZ Podvysoká

18. 2. 2023 MASOPUSTNÍ PRŮVOD OBCÍ

uspořádali členové s tradičními maskami v čele s neposedným medvědem.

V průběhu ledna jsme ve škole Kostelec u Holešova zajistili propagaci soutěž POODM.

V březnu jsme zajistili distribuci literárních a výtvarných díkek na OSH Kroměříž k hodnocení v okresním kole.