Z ČINNOSTI SBORU 2021

25.9.2021 Oslava 25 let trvání spolupráce s DPZ Podvysoká

12.9.2021 Střelecká soutěž spolků

Střelecká soutěž spolků

12.9.2021 uspořádal KVZ Kostelec střeleckou soutěž z malorážní a velkorážní pistole pro tříčlenné družstva spolků z Kostelce u Holešova. Soutěže se zúčastnilo 7 družstev. Po sečtení bodů z obou disciplín se vítězem stalo družstvo SDH Karlovice ve složení Jiří Čúzy, Lubomír Zedek a Ladislav Pospíšilík. Na druhém místě skončilo družstvo žen SDH Karlovice ve složení Markéta Slezáková, Natálie Hradilová a Zlatka Plačková. Třetí místo obsadil Sokol Kostelec. Soutěž jednotlivců vyhrál Martin Hradil, před Lubomírem Zedkem a Natálii Hradilovou.

5.9. a 19.9.2021 Doprava dětí na dětské TAF Huslenky Rychlov

Dopravu na soutěž mladých hasičů zajistil člen sboru a vedoucí mládeže Martin Pospíšilík.

4.9.2021 Pomoc na dětském dni pořádaném KVZ Kostelec u Holešova

4.9. 2021 SDH Karlovice se zapojilo do dětského dne pořádaného KVZ Kostelec u Holešova. V prostoru před střelnicí vystavilo hasičskou techniku a předvedlo ochranné vybavení člena jednotky JSDH Kostelec u Hol. Výstroj si vyzkoušeli zájemci z řad dětí i dospělí. K dispozici byla i mezi dětmi oblíbená džberovka ( ruční hasicí přístroj).

28.8.2021 Uspořádaní hasičského biatlonu

Hasičský biatlon byl uspořádán v prostoru Skaly a zahrady rodiny Pospíšilíkových. Hasičského biatlonu za příznivého počasí se účastnili členové sboru. Vzhledem k počasí byla upravena běžecká část s překážkami tak aby byla zajištěna bezpečnost všech soutěžících. Mezi účastníky probíhali čestné souboje za které byli v závěru všichni odměněny. Mezi nejlepšími střelci v kategorii dospělých muselo dojít k rozstřelu, ve kterém zváítězila Jitka Dolníčková.

Nohejbal

10. 7. 2021 se uskutečnil 18. ročník nohejbalu trojic. Za ideálního počasí se na hřišti u rybníka sešlo 8 družstev, které mezi sebou sehráli kvalitní zápasy. Snažení družstev bylo podpořeno několika desítkami diváků.

23.6.2021 Předání cen za základní, okresní a krajské kolo žákům základní školy Kostelec u Holešova

S ohledem na situaci covid 19 předali ceny za umístění v soutěži Požární ochrana očima dětí a mládeže zástupcům vedení základní školy aby je předali oceněným.  Předání odměn s gratulací k dosaženým výsledkům ve všech kolech provedli starosta OSH Kroměříž Stanislav Pumprla a vedoucí rady prevence Ing. Ladislav Pospíšilík.
 Nikola Procházková    3. místo v krajském kole -  kategorie ZŠ4

Krajské kolo dorostu Zlínského kraje

19.6. 2021 se uskutečnilo krajské kolo dorostu v hasičských disciplínách na atletickém oválu v  Otrokovicích. Naši svěřenci soutěžili  mezi jednotlivci v disciplínách 100 m s překážkami a hasičském dvojboji. V kategorii střední dorostenky se Natálie Hradilová umístila v běhu na 100 m na 5. místě a v dvojboji na 2 místě. V celkovém hodnocení obsadila pěkné 3. místo.  David Sedlář se v kategorii střední dorostenci umístil v celkovém hodnocení na 8. místě. V kategorii mladší dorostenci obsadil Jakub Slezák 7. místo.

9.6.2021 Hasiči ve školní družině

Na projektový den do školní družiny se vydali Martin Pospíšilík a Ladislav Pospíšilík. Celou tříhodinovou akci s názvem "V domě hoří" řídila a moderovala Ing.Mgr. Elena Pospíšilíková. Po seznámení a vyzkoušení si zásahového oblečení hasiče byli malí posluchači seznámeni s ohňovým trojúhelníkem a podmínkami pro vnik ohně a hoření. Naučili jsme posluchače rozlišovat dobrý a zlý oheň. V druhé části jsme se zaměřili na možnost vzniku  požáru v kuchyni. Tato část byla doplněna praktickou ukázkou správného a nesprávného hašení vzníceného oleje v prostoru školní zahrádky. Po shlédnutí  dvou filmových ukázek o chování se  při zjištění požáru v domě, si tuto činnost vyzkoušely děti v několika skupinách . Vyzkoušely si jak mají zavolat hasiče, jak se mají chovat, když nemohou opustit místnost, ve které se nachází. Na závěr byly děti poučeny a vyzkoušely si  co dělat v případě, že jim u táboráku chytne oděv.

5.6.2021 Brigáda a setkání po částečném uvolnění

Byla provedena prověrka soutěžní PPS12 a kontrola nářadí. Umyl a vyčistil se dopravní automobil. Přichystalo se nářadí na tréninky a soutěže podle jednotlivých kategorií.