ČINNOST MLADÝCH HASIČŮ 2022

KARLOVICKÝ ŽELEZNÝ HASIČ

V sobotu 3. 9. 2022 se mladí hasiči zúčastnili domácích závodů v dětských disciplínách TFA. Do závodů byli zapojení jednotlivci z dalších třech sborů. Závodíci byli rozděleni do čtyř kategorií. V kategorii přípravka a mladší dívky neměl náš kolektiv zastoupení. V kategorii mladší chlapci se na prvním místě umístil Oliver Válek, na druhém místě skončil Daniel Čúzy. Adam Řezáč obsadil čtvrté místo. Kategorii střední chlapci vyhrál Michal Hradil. V kategorii střední dívka se umístila Ellen Slezáková na druhém místě. Kategorii starší chlapci vyhrák Jakub Slezák.

TFA MLADÝCH HASIČŮ

14.8. se čtyři mladí hasiči zúčastnili závodu TFA mladých hasičů v Rychlově. V kategorii mladší dívky se Ellen Slezáková umístila na 13. místě. V kategorii mladší chlapci skončil Michal Hradil na 5. místě. V kategorii starších chlapců skončil Jakub Slezák na 7. místě. V kategorii dorostenek 16-18 let se Natálie Hradilová umístila na 1. místě.

ČESKÝ POHÁR V MORAVSKÉM BEROUNĚ

10.7. se naši dorostenci zúčastnili závodu Českého poháru na 100m s překážkami v Moravském Berouně. Natálie Hradilová se v kategorii střední dorostenky umístila na pěkném 16. místě časem 20,18 sec z 37 startujících, kdy do jedné vteřiny se naskládáno 11 závodnic. Jakub Slezák v kategorii mladší dorostenci se nedal odradit uklouznutím před barierou, pádem u rozdělovače ani ztrátou proudnice, pro kterou se musel vrátit a pokusy statečně dokončil za povzbuzování přihlížejících na 28. místě .

KRAJSKÉ KOLO DOROSTU

12.6. se naši dorostenci Natálie Hradilová a Jakub Slezák zúčastnili krajského kola soutěže jednotlivců dorostu v Horní Lidči. V krásném prostředí hasičského areálu probíhali velmi vyrovnané souboje. V kategorii jednotlivců střední dorostenky dosáhli první tři účastnice ve třech disciplínách shodný počet bodů. O pořadí tak rozhodlo umístění v běhu na 100 m s překážkami. Natálie Hradilová se umístila na 3. místě. Jakub Slezák se v kategorii mladších dorostenců umístil na 6. místě.

SOUSTŘEDĚNÍ ROŠTÍN 1.-6.7.2022

1. - 6.7. se uskutečnilo soustředění mladých hasičů s rodiči v sokolovně Roštín s možností tréninků na hasičském cvičišti SDH Roštín. První den byl věnován ubytování a poznávání okolí. Druhy den dopoledne bylo věnováno výletu na kolech na rozhlednu Brdo. Výletu se postupně účastnili všichni a zvolené cesty byly silně zážitkové. V odpoledním programu se mladí hasiči zapojili do soutěží pořádaných SDH Roštín. Svezli se hasičským autem a vyzkoušeli moře pěny připravené místními hasiči. Den byl ukončen přípravou na hasičském cvičišti. Třetí den byl věnován nácviku disciplín TFA a překážkovým disciplínám požárního sportu. Odpoledne bylo ve znamení poznávání historie okolí na zřícenině hradu Cimburk. Den byl ukončen fotbálkem s rodiči.Čtvrtý den se mládež zdokonalovala v zapojování hadic a nácviku překážkových disciplín jednotlivce . Odpoledne bylo v režii rodin, kdy si každý volil svůj program, koupaliště, výlet na kole, procházky do okolí. Pátý den dopoledne pršelo a tak se mladí hasiči věnovali poznávání a zdokonalování znalostí z požární ochrany, hasičských značek, topografie a nechyběly ani stolní hry. Odpolední program byl opět v režii jednotlivých rodin. Podvečerní program patřil zdokonalování běhu, překážkám a závěrečnému hodnocení s předáním malých odměn. Večer připravil Radim Čúzy ohýnek na opékání špekáčků. Šestý den dopoledne se balilo a připravovalo na odjezd domů.

UKONČENÍ ROČNÍKU PLAMEN - VÍKENDOVKA 23.6.2022

Mladí hasiči si vyzkoušeli nastříkat terč pomocí kelímku a džberovky.
Za účast v základním kole požární ochrana očima dětí byli nejlepší práce odměněny diplomy
 a slepovacími modely hasičského auta.
Za poctivý trénink a účast na schůzkách mladých hasičů održeli sladkou odměnu.
Na závěr byli informováni o připravovaném soustředění v Roštíně.

KRAJSKÉ KOLO DOROSTU HORNÍ LIDEČ 12.6.2022

V kategorii středních dorostenek se umístila Natálie Hradilová na 3. místě v závodě na 100m překážek a na 1. místě v dvojboji.

Všechny první tři závodnice docílili shodný počrt bodů za umístění. O celkovém pořadí rozhodlo umístění v běhu na 100m.
Natálie skončila celkově na 3. místě,

POHÁR OBCE KARLOVICE PRO MLADÉ HASIČE 11.6.2022

Požární útok se podařilo našim mladším žákům vyhrat.

SOUTĚŽ JEDNOTLIVCŮ BŘEST 4.6.2022

OKRESNÍ KOLO DOROSTU

V neděli 15.5.2022 se do okresního kola dorostu v obci Chropyně zapojili 3 dorostenci SDH Karlovice. Soutěžilo se v běhu na 100 m s překážkami, hasičském dvojboji a testu z požární ochrany. V kategorii mladší dorost 13-14 let obsadil Jakub Slezák 1. místo. V kategorii střední dorostenky 15-16 let obsadila Natálie Hradilová 1. místo. V kategorii starší dorost 17-18 let obsadil Luděk Mlčák 1. místo. Všichni tři tak postoupili do krajského kola dorostu.

HRA PLAMEN

V sobotu 14.5. se kolektiv mladých hasičů ve složení Michal Hradil, Ellen Slezáková, Andrea Sklenářová, Alžběta Suralová a Ha Bao Nguyen, zúčastnili okresního kola hry Plamen v obci Chropyně. Z důvodu velké nemocnosti se do soutěžení zapojilo jen uvedených 5 členů. Ti soutěžili pouze ve dvou disciplínách. Ve štafetě 4x60m se umístili na 2. místě, ve štafetě dvojic obsadili 6. místo. Vzhledem k omezenému počtu závodníků nemohli naši mladí hasiči soutěžit ve štafetě CTIF a požárním útoku. V celkovém hodnocení tak obsadili 6. místo v okrese v kategorii mladší žáci.

SOUTĚŽ V UZLOVÁNÍ - ROŠTĚNÍ 26.3.2022

Soutěže v uzlování se zúčastnilo pět členů kolektivu. V soutěži družstev obsadili 3. místo.

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ A MLÁDEŽE

Zapojili se do soutěže požární ochrana očima dětí a mládeže.
 1. místo základní kolo SDH Karlovice

V měsíci březnu probíhal výcvik s nářadím, kdy se mladí hasiči učili zapojovat nařadí a stavět základnu pro požární útok..
Učili se vázat uzly a připravovali se na soutěž ve vázání uzlů.

V měsíci únoru byly zahájeny pravidelné schůzky mladých hasičů, které se konaly v hasičské klubovně. Učili jsme se topogtafické značky, orientaci na mapě, hasičské značky, hráli hry.